Nachádzate sa tu

O firme

Spoločnosť Agrostar spol. s r.o. vznikla dňa 19.12.1991, kedy bola zapísaná do Obchodného registra Okresného súdu v Trenčíne, oddiel: Sro, vložka číslo 1044/R. Jej sídlo je v obci Chocholná Velčice, ktorá sa nachádza 8 km južnejšie od mesta Trenčín. Má výhodné dopravné spojenie, pretože blízko obce je križovatka diaľnice D1 Bratislava - Žilina a cesty E50 Brno - Zvolen.

Aktívne svoju činnosť začala v roku 1994 a najskôr sa zamerala na dojaciu techniku. Sú to zariadenia od známej dánskej firmy Strangko. Vo výrobnom programe sú dojacie zariadenia pre dojenie kráv, oviec a kôz, pričom v ponuke sú zariadenia s dojením do kanvy, do mliekovodného potrubia, ale najmä dojárne rybinové, paralelné, rotačné a tandemové. Firma Strangko v roku 2005 oslávila 75. výročie od svojho vzniku. Zvýšený záujem o dojacie zariadenia uvedenej dánskej firmy sa prejavil aj v tom, že v roku 2002 bolo na Slovensko dovezené ich 100. dojacie zariadenie.

Od roku 1997 začala spoločnosť Agrostar spol.s r.o. kooperáciu s ďalšou dánskou firmou Echberg. Táto firma zabezpečovala dodávky technologických liniek kŕmenia a vetrania pre všetky kategórie ošípaných. Neskoršie túto firmu kúpila firma Skiold. V tomto roku začala naša spoločnosť spoluprácu aj s českou firmou Agrico. Táto firma dodávala zariadenia pre ustajnenie ošípaných. Spoluprácu s firmou Skiold a Agrico bola ukončená v roku 2005. Od roku 2006 komodity firmy Skiold nahradila nemecká firma Big Dutchman a zariadenia pre ustajnenie ošípaných, hovädzieho dobytka, oviec a koňov dodáva od českej firmy KSK Krajčovič.
S nemeckou firmou Stirl Anlagen začala od roku 2006 spoluprácu v oblasti projektovania, dodávok a montáží bioplynových staníc.

S cieľom poskytovania kompletných dodávok pre chov ošípaných v roku 2000 začala spoločnosť Agrostar spol. s r.o. kooperáciu s firmou Prosagri, Ikadan a Fog Agroteknik. Firma Prosagri vyrába automatické kŕmne boxy pre prasnice, reťazové a lankové terčíkové dopravníky, objemové dávkovače jadrového krmiva a kŕmidlá pre odstavčatá a ošípané vo výkrme. Známa dánska firma Ikadan vyrába plastové rošty, nosníky roštov a kompletné plastové koterce pre všetky kategórie ošípaných. Systém na odstraňovanie tekutých výkalov z podroštových priestorov dodávame od firmy Fog Agroteknik.

V roku 2002 začala spoločnosť Agrostar spol. s r.o. dodávky napájacích automatov pre teľatá od firmy Forster Technik. Od tejto firmy boli v roku 2005 dovezené aj napájacie automaty pre jahňatá.

Jedným z prioritných cieľov spoločnosti je zabezpečovať kompletné a kvalitné služby pre poľnohospodárov. Z toho dôvodu zabezpečuje prieskum trhu, spracovanie projektov, žiadostí na podpory, dodávky, montáže a servis technologických zariadení. Od svojho vzniku osobitný dôraz kladie na vykonávanie kvalitného a operatívneho servisu. Z toho dôvodu vytvorila vlastnú dílersko – servisnú, ktorá pokrýva územie celého Slovenska. Montáže a servis vykonávajú výrobcami vyškolení pracovníci, ktorí sú každoročne preškolení.